Ambitious Players
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ambitious Players

Bine ati venit ! Ascultati si o muzica buna intre timp http://worldfm.crabdance.com:2010/listen.pls
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 :::::Bancuri cu Moldoveni::::

In jos 
AutorMesaj
SLK.

SLK.


Mesaje : 122
Data de înscriere : 05/02/2009
Localizare : BrasoV

:::::Bancuri cu Moldoveni:::: Empty
MesajSubiect: :::::Bancuri cu Moldoveni::::   :::::Bancuri cu Moldoveni:::: EmptyMier Mar 04, 2009 2:03 pm

Deviza moldoveanului: "Viaţa-i scurtă. Dacă tot n-o putem lungi, hai să o facem lată!"


Ce primeşti la un restaurant moldovenesc dacă ceri creier pane? Mimorie di porc prăjită!

Cum recunoşti ginerele la moldoveni? E cel care are adidaşii cei mai noi

Un oltean se duce-n vizită la un prieten din Moldova. Ies ei la o bere şi stînd la masă văd doi muncitori: unul săpa un şanţ cam de 40 cm lăţime şi 60 cm adîncime; la cîţiva metri în spatele lui, celălalt astupa groapa... Olteanul nu se poate abţine şi-i întreabă pe cei doi care-i treaba. Unul din ei răspunde:
- Dom'le, în mod normal. echipa noastră e formată din 3 oameni: unul sapă groapa, altul pune cablul, iar cel de-al treilea o astupă, numai că ăla de punea cablu' este în concediu...


Moldoveanul soseşte cu întîrziere la împărţirea darurilor, iar Dumnezeu îi spune amărît:
- Îmi pare rău de tine, nu mi-a mai rămas decît frumuseţea şi prostia, fiule, ce să-ţi fac? Alege-ţi.
- Apoi, Doamne, frumuseţea-i trecătoare…
Sus In jos
SLK.

SLK.


Mesaje : 122
Data de înscriere : 05/02/2009
Localizare : BrasoV

:::::Bancuri cu Moldoveni:::: Empty
MesajSubiect: Re: :::::Bancuri cu Moldoveni::::   :::::Bancuri cu Moldoveni:::: EmptyMier Mar 18, 2009 3:10 pm

Ion se casatori si isi duse nevasta sa isi cunoasca socrii.Stand la masa sotia trage o besina.Socrul zice: -Azor ! VAzand ca nu da vina pe ea mai trage una si socrul iarasi zice :" Azor!" apoi mai trage una dar socrul zice:"AZOR PLEACA DRACU DE ACOLO NU VEZI CA ASTA SE CACA PE TINE!!!!!!!!!!!!!!!!!


doi mosnegi se intorc de la aniversarea a 50 de ani de casatorie.cum mergeau ei spre casa mosu ii spune babei: mosu:-mai babo mie-mi vine sa te f.. baba:-da bine mai mosule dar aicea?asteapta sa ajungem si noi acasa! mosu:-nu mai babo ca mie imi vine acuma. Se dau ei dupa un gard isi fac treaba,dupa ce termina mosu ii zice babei; mosu:-mai babo de 50 de ani de cand santem noi impreuna iciodata nu te-ai miscat asa de bine! baba:-da mai mosule,da de 50 de ani de cand suntem noi impreuna niciodata nu mai pus cu curu in urzici!


Doi oameni,un oltean si un moldovean faceau autostopul.Deodata,o masina trece in viteza prin balta si ii stropeste.Suparat,moldoveanul ii zice olteanulu:"Mai,daca irai la noi,ala care te stropea se intorcea inapoi si isi cerea scuze,te lua cu el in masina si chiar te aducea la el acasa ca sa ti usuce.".Uimit , olteanul zice:"Ti-i s-a intamplat tie asta?!",la care moldoveanul zice :"Nu,nevesti-i mele."

Sotia cu barbatu seara la culcare:
-Mai barbate,mai!Usa e stricata!
-Da ce yo is tamplar?
-Mai barbate ma,da chiuveta-i stricata!
-Da ce yo is instalator!
A doua zi barbatu vn acasa de la servici si le gaseste facute!
-Da cn a facut toate astea?intreaba el.
-Vecinu de-alaturi!resp. sotia.
-Si tu ce i-ai dat in schimb?
-Pai mi-a propus:ori sa ma culc cu el ori sa ii cant.
-Si tu ai ales sa-i canti nu?
-Da ce yo is cantareata?



Un moldovean se duce la doctor.doctorul ii spune:
-ai inima dilatata!
-da di undi,i di la mama!
Sus In jos
 
:::::Bancuri cu Moldoveni::::
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ambitious Players :: Prima categorie :: Divertisment ! :: Bancuri !-
Mergi direct la: